fbpx

WooCommerce toodete SEO juhend – ole Googles #1

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

Enne kui asume teadmiste juurde, lubage meil end tutvustada. Omame 7 aastat wordpressi kogemust ja meie soov on anda uus hoog sisse kodulehtedele ja anda igale ettevõttele võimalus tellida taskukohase hinnaga endale kiiresti leitav(SEO sõbralik), moderne ja kiire veebileht. Meie teenused leiad siit.

Mida tasuks teada SEO kohta WordPressis?

WooCommerce on otsingu jaoks väga SEO-sõbralik. See töötab WordPressi peal, mis ise on standarditele vastav ja SEO jaoks hea. WooCommerce’i toodete SEO täiustamiseks võite aga kindlasti kasutada pistikprogramme ja tehnikaid.

Kui alustate veebipoodi WooCommerce’iga, on teie ülesandeks lisada oma poodi näiteks teemad, tooted, kirjeldus, pildid ja muu sisu. Teie vastutate kogu lisatud sisu optimeerimise eest.

WooCommerce SEO optimeerimine on pidev protsess ja peate seda pidevalt jälgima, et oma otsingumootorite liikluse / müügi kasvu pidevalt näha.

Nüüd võite mõelda, mida Teil on vaja tõhusa WooCommerce SEO strateegia õigeks juurutamiseks?

Siin saab aidata meie WooCommerce SEO juhend. Oleme kõik asjad teie jaoks lahti seletanud.

Kas olete valmis? Alustame.

1. WordPressi SEO seadistamine

WooCommerce on WordPressi pistikprogramm(plugin), mis tähendab, et peate WordPressi SEO seadistust parendama, enne kui liigute parendama oma WooCommerci SEO üldist seadistust.

Oleme loonud täieliku WordPressi SEO optimeerimise juhendi algajatele. See on äärmiselt üksikasjalik ja enne artikli 1. sammu juurde asumist soovitame tungivalt kõigepealt läbi vaadata kogu juhend.

Kuid kui teil on kiire, siis peate oma saidile installima ja seadistama Yoast SEO pistikprogrammi.

Yoast SEO pistikprogramm aitab teil lisada oma saidi SEO-sitemapse koos oma toodete jaoks korralike SEO-väljade seadistamisega.

Kui olete Yoast SEO seadistanud, saate minna meie WooCommerce SEO juhendi 2. sammu juurde.

2. Kirjuta SEO pealkirjad

Nii nagu optimeerite oma Blogi postitusi SEO jaoks, peate ka optimeerima oma individuaalsed WooCommerce’i tooted SEO jaoks.

WooCommerce’i toodete SEO üks olulisemaid osi on SEO-sõbralike pealkirjade kirjutamine.

Need tootenimetused kuvatakse teie brauseri tiitliribal ja otsingumootorid kasutavad neid otsingutulemite pealkirjana.

Kui järgisite eelmist sammu, olete juba installinud Yoast SEO pistikprogrammi. See on täielik WordPressi SEO komplekt, mis hõlmab ka teie WooCommerce tooteid.

Alustuseks peate muutma WooCommerce’i toodet ja kerima Yoast SEO kasti jaotiseni. Järgmisena peate klõpsama postituse pealkirjal, nagu on näidatud katkendi eelvaates, ja Yoast SEO kuvab välja, kus saate muuta toote SEO pealkirja.

Teie WooCommerce’i toote SEO pealkiri võib olla veidi erinev teie poe toote pealkirjast. Võite kasutada märksõnu, mida arvate, et teie kliendid toote otsimisel kasutavad.

Samuti peate selle muutma meeldejäävaks, huvitavaks ja kasutajatele atraktiivseks. Siiski on oluline mitte kasutada eksitavaid või valesid pealkirju, mis petaksid kasutajaid ja otsingumootoreid, sest see võib teie veebisaiti karistada.

Vaatame allpool näite pealkirja.

Igav pealkiri: UroForte
SEO optimeeritud pealkiri: UroForte – Naisele kes põeb pikaajalist põiepõletikku

SEO optimeeritud pealkirjas mainime märksõnu nagu Naisele, põeb, põiepõletikku– kõiki lisa sõnu, mida inimesed võivad otsida, kui otsivad sõna “UroForte“, “Põiepõletiku tabletid“.

Veebist ostes sisestavad inimesed üldiste otsingupäringute asemel üksikasjalikud otsingupäringud. Lisades oma WooCommerce’i toote pealkirjale märksõnad, sellega aitate otsingumootoritel toodet leida ja asetada teid konkurentidest kõrgemale kohale.

3. Lisage toote SEO kirjeldused

Vahetult peale Yoast SEO pealkirja näete ka kasti oma toote metakirjelduse lisamiseks.

Kuigi seda kirjeldust teie veebisaidil ei kuvata, kasutavad otsingumootorid seda teie toote pealkirja all kuvamiseks. Peate veenduma, et kasutate seda kirjeldust, et pakkuda kasutajatele veenvat põhjust klõpsata ja vaadata teie toodet. Mõelge sellele kui oma üherealisele müügile.

Ärge unustage kasutada samu märksõnu, mida kasutasite toote SEO pealkirjas. See suurendab teie võimalusi nende sihtmärksõnade asetamisel.

4. Optimeeri toote püsiviidet

Püsiviide on toote kena nimi, mida WordPress kasutab teie URL-is, mida nimetatakse ka püsilinkideks. Vaikimisi kasutab WooCommerce püsiviitena teie toote pealkirja. Mõnikord ei sisalda vaikimisi püsiviide ühtegi asjakohast SEO märksõna.

Seda saate muuta oma toote SEO-seadetes. Kasutage püsiviite oma peamist märksõna ja ärge muutke seda liiga pikaks.

5. Tootekategooriate ja siltide õige kasutamine

Tootekategooriad ja sildid aitavad teil tooteid kogu oma veebipoes korrastada. See muudab teie klientide otsitava toote leidmise lihtsaks.

Kategooriad ja sildid aitavad samamoodi ka otsingumootoreid. Igal tootekategoorial ja sildil on WooCommerce’is oma leht, mida otsingumootorid indekseerivad ja loetlevad.

Category pages appearing in search results

Kuna nendel lehtedel on sarnased tooted, suurendab see nende märksõnade tihedust ja muudab nende märksõnade järjestamise tõenäolisemaks.

Paljud algajad lähevad kategooria ja siltide erinevusest segadusse ning kasutavad neid lõpuks valesti. Kategooriad on mõeldud teie toodete laialdaseks rühmitamiseks. Kui teie pood oleks raamat, on sisukorraks kategooriad.

Näiteks võib rõivapoes olla selliseid kategooriaid nagu mehed, naised, aksessuaarid, ehted jne. Kategooriad on hierarhilised, nii et saate neile lisada ka lapskategooriad.

Teiselt poolt on märgendid spetsiifilisemad märksõnad, mis kirjeldavad toote omadusi. Näiteks võivad t-särgitootel olla sellised sildid nagu vabaaja-, suve- ja muu.

6. Lisage tootepiltide jaoks Alt-tekst

Paljud kliendid lähevad pildiotsingule, et leida otsitavat toodet kiiresti. Veebisaitide omanike abistamiseks eemaldas Google hiljuti oma pildiotsingu tulemustest nupu „Vaata pilti”. See tähendab, et kasutajad peavad konteksti pildi nägemiseks külastama teie veebisaiti.

See suundumus aitab veebipoodidel veelgi motiveeritud kliente oma veebisaitidele meelitada.

Kujutise SEO toimib palju nagu veebiotsing. Google kasutab tehisintellekti, piltide tuvastamist ja muid algoritme, et aidata kasutajatel otsitavaid pilte leida.

Kõige olulisem asi, mida saate Google’i pildiotsingust liikluse saamiseks teha, on kõigile veebisaidi piltidele alt-sildi lisamine.

Alt-tekst on HTML-atribuut, mis võimaldab veebisaitide omanikel lisada oma piltidele teksti. Selle teksti eesmärk on kuvada, kui brauser ei saa pilti kuvada.

A broken image showing alt text

Otsingumootorid kasutavad seda alternatiivset teksti oma pildiotsingus järjestusfaktorina. Põhimõtteliselt võite lisada teksti, et kirjeldada, mis see konkreetne pilt on.

Adding alt text to product images

WooCommerce’i pilti üleslaadides saate kõigile oma tootepiltidele lisada alternatiivteksti. Samuti saate oma vanu tootepilte meediumiteegis redigeerida ja lisada neile alt-teksti ükshaaval.

7. Lisage tootekategooriate SEO pealkiri ja kirjeldused

Igal WooCommerce’i tootekategoorial on oma leht. See leht sisaldab sarnaseid tooteid, see suurendab teie sihitud märksõnade märksõnade tihedust. See muudab tootekategooria lehed WooCommerce SEO jaoks olulisemaks.

Toote kategooria lehti saate veelgi optimeerida, lisades neile pealkirja ja kirjelduse. Yoast SEO võimaldab teil oma WooCommerce poes määrata iga kategooria SEO pealkirja ja kirjelduse.

Minge lihtsalt lehele Tooted »Kategooriad ja klõpsake kategooria all oleval lingil Muuda.

Edit a product category in WooCommerce

Kerige redigeerimisekraanil jaotiseni Yoast SEO ja klõpsake katkendi eelvaates kategooria pealkirja. Yoast SEO kuvab nüüd redigeerimisväljad, et sisestada tootele oma kohandatud SEO pealkiri ja kirjeldus.

9. Jälgige WooCommerce’i kliente Google Analyticsis

Tõhusa SEO strateegia kõige olulisem osa on andmed. Peate õppima, kust teie kasutajad tulevad, kuidas nad teie poe leidsid, milliseid tooteid nad vaatasid ja mida nad teie poes teevad.

Google Analytics aitab teil kogu seda teavet jälgida, kuid selle õige seadistamine on äärmiselt keeruline.

Seetõttu soovitame teil kasutada WordPressi jaoks ehitatud Google Analyticsi pistikprogrammi MonsterInsights.

MonsterInsighti pro versiooniga on sisseehitatud e-kaubanduse jälgimise funktsioon, mida saate kasutada WooCommerce’i täiustatud e-kaubanduse jälgimise lubamiseks ühe klõpsuga.

Saate kasutada MonsterInsighti koos Google Analyticsiga, et langetada WooCommerce poe kohta andmepõhiseid otsuseid ja kasvatada oma äri enesekindlalt.

10. Optimeerige veebisaidi kiirust ja jõudlust

Google peab veebisaidi kiirust üheks olulisemaks järjestusteguriks. See tähendab, et kiiremate veebisaitide auaste on tõenäolisem kõrgem kui aeglasematel veebisaitidel.

Aeglased veebisaidid on teie ettevõttele kahjulikud ka seetõttu, et need mõjutavad kasutajakogemust ja on teile tegelikult kuluks.

StrangeLoopi juhtumiuuringu kohaselt võib lehe laadimisaja 1 sekundiline viivitus viia konversioonide vähenemiseni 7%, lehevaatamiste 11% võrra vähem ja klientide rahulolu 16%.

Enamasti on aeglase WooCommerce’i poe peamine põhjus veebimajutus. Sel juhul saate minna ühele neist optimeeritud WooCommerce’i hostimise pakkujatest.

Enamus meie klientidest kasutab Zone.ee veebimajutust. Kasutades neie teenust saad ise valida, kus Teie server asub, kas Eestis või Euroopa keskel(Olenevalt, kus Teie kliendid põhiliselt lehele jõuavad).

Lisaks mängib suurt rolli suurte piltide, nende vale formaadi kasutamine ja üleliigsed koodid ja vahemälusse lehe mitte salvestamine. Ülesanne tundub Teie jaoks raske ja aega nõudev? Võta meiega ühendust ja aitame teil, Teie lehe kiiremaks saada ja tõstame teie konversiooni määrasid tõsta! [email protected]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Andify Liitus Dignigyga