fbpx

Miks on domeen vajalik ja millist domeeni valida?

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

Kuuldes sõna domeen võib inimestes tekitada mitmeid arusaamatusi. Mis see siis täpsemalt on? Lühidalt õeldes see tähendab, et lehekülje külastamiseks peab sellel olema aadress. Näiteks www.andify.eu või cargoland.ee.

SEE TÄHENDAB SEDA, ET DOMEEN ON LIHTSUSTATULT VEEBILEHE AADRESS.

Üldiselt, kui endale veebimajutuse koos domeeniga ostate siis te võibolla ei teagi, et kodulehele näiteks andify.eu pääseb ligi ka kirjutades aadressi enda otsinguribale 217.146.69.51.

Palju domeen maksab?

Kui olete välja mõelnud sobiva nime ja see on vaba, siis saab selle järgmise sammuna endale soetada. Selleks tuleb valida teenusepakkuja, kelle juurest domeen soetada. Tavaliselt pakuvad samad ettevõtted, mille kaudu saab domeenide saadavust kontrollida, vabu domeene ka müügiks. Lisaks pakuvad ka enamus veebimajutuse pakkujad domeene. Domeeni hind sõltub selle lõpust. Eesti ehk .ee lõpuga domeeni hind aastaks on ilma käibemaksuta 8,50 eurot, ning .eu lõpuga maksab kõigest 6,50 eurot.

Ostsin endale domeeni mis edasi?

Üldiselt soovitaksime osta domeeni koheselt koos veebimajutusega, et hiljem ei peaks võtma ühendust teenusepakkujaga või ise ülesse seadistama nimeservereid, et aadress(217.146.69.51) hakkaks vastama väärtusele andify.eu. Kui kinnitus domeeni ja veebimajutuse soetamise kohta on olemas, saab järgmise sammuna luua sobiva sisuga kodulehe. Lihtsaim ja soodsaim viis teenust kasutades on luua enda esimene koduleht kasutades meie Hõbe paketti. Hõbe pakett kujutab endast ühe lehelist veebilehte(Onepager), kus enamasti kõik informatsioon on mahutatud ühele lehele, toote tutvustamiseks/visiitkaardiks. Samuti on võimalus kasutada ära terve paketi poolt pakutav sisu ja luua esileht + kuni 4 vahelehte. Lisaks SEO valmidus.

3 Responses

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Andify Liitus Dignigyga