fbpx

5 asja mida silmas pidada veebilehte luues – Kodulehe tegemine

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

Enne kui asume teadmiste juurde, lubage meil end tutvustada. Omame 7 aastat wordpressi kogemust ja meie soov on anda uus hoog sisse kodulehtedele ja anda igale ettevõttele võimalus tellida taskukohase hinnaga endale kiiresti leitav, moderne ja kiire veebileht. Meie teenused leiad siit.

1. Kodulehe tegemine algab veebimajutusest

Enne kui asute endale veebimajutust tellima tuleb selgeks teha endale mõningad asjad.

  1. Kas plaanid teha tavalise kodulehe, e-poe või portaali
  2. Kui palju kliente hakkab sinu lehel käima igapäevaselt?
  3. Kas teed seda enda tarbeks või ettevõtte jaoks?
  4. Kas domeen on olemas? Loe: Mis on domeen?

Kui eelnevatele punktidele on vastused leitud siis tuleb valida endale sobiv pakett veebimajutaja poolt pakutavatest pakettidest. Enamasti on need jagatud kolmeks. Esimene pakett on loodud väikesele tegijale – põhiliselt Blogi ja väikese külastavusega lehe jaoks. Teine pakett on loodud kasvava e-äri või üldiselt suurema hulga külastajate jaoks. Viimaks kolmas ja viimane pakett on loodud suurtele e-poodidele ja portaalidele kus igapäevaselt käib läbi sadu kliente.

Kui pakett on valitud saab asuma domeeni valimise/sidumise juurde, mis on enamasti vaid nuppudele vajutamine ja domeeni nime sisestamise vaev.

2. Kodulehe tegemine jätkub sobiva sisuhaldussüsteemi valimisega

Vaadates Google Trendsi on selgelt näha, et WordPress on selge liider sisuhaldusüsteemidest. See ei ole kindlasti põhjuseta ja ka sellepärast pakume meie enda veebilahendusi just kasutades WordPress sisuhaldussüsteemi. Loe mis teeb kodulehe heaks aastal 2020.

Miks küll valitakse WordPress üle teiste?

  1. Paindlik ja kohandatav muutuvate vajaduste jaoks
  2. Kasutajasõbralik – isegi algajatele
  3. Teemad pakuvad mitmesuguseid valikuid
  4. Pluginad laiendavad funktsionaalsust
  5. WordPressi saidid on kõrgel kohal, mis on SEO jaoks vajalik
  6. WordPressi saidid on mobiilselt reageerivad
  7. WordPressi saitidel on sisseehitatud Blogi
  8. WordPressi kogukond pakub tuge

Enamus veebimajutajatest pakuvad WordPressi installeerimist ja seda kusjuures samuti vaid paari nupu vajutusega. Seega enam ei ole mõtet oodata vajutage seda nuppu!

3. Aeg valida värvi palett

Alustame sellest, et leidke oma põhivärv, otsustage värvide arvu üle (soovitatav: 3).

Kui olete põhivärvi välja mõelnud, on järgmine samm otsustada, kui palju muid värve lisate segule.

Tavaliselt on soovitatav kasutada kolme värvi kombinatsiooni. Hea lähtepunkt on triaadiline värvilahendus, mis koosneb kolmest värviratta ühtlaselt jaotatud värvist. Triaadiline palett võib olla üsna dramaatiline, kui sellel on kolm peamist erksat värvi, nii et disainerid valivad sageli sekundaarsete toonide kombinatsiooni. Enda värvide kombinatsiooni saate proovida ja leida siit.

Samuti on olemas vana disaineri reegel, mis võib olla kasulik teie värviskeemi rakendamisel veebisaidi kujundamisel. Seda tuntakse kui reeglit 60-30-10.

Reegel 60-30-10 soovitab mitte kasutada valitud värve võrdsetes kogustes, vaid jagada need protsentideks ja vastavalt sellele rakendada. Selle reegli hea näide praktikas on mehe ülikond: bleiser ja püksid hõivavad umbes 60% välimusest, särk esindab veel 30% ja lips 10%.

4. Turundus

Küsige turundajalt või ettevõtte omanikult, mis neile maailmas kõige rohkem meeldiks, ja nad ütlevad teile tõenäoliselt “rohkem kliente”. Vaatame nüüd täpsemalt millele te peaksite keskenduma, enne ja pärast kodulehe tegemist.

  1. Keskenduge veebisaidi SEO-le
  2. Sotsiaalse meedia turundus
  3. Otsingumootorite loend
  4. Backlinkide kogumine
  5. Keskendu kvaliteetsele sisule
  6. Kasutage Google Local Business

Kui te suudate neid kõiki punkte jälgida siis on kindel see, et Teie veebilehe külastatavus on kordades kõrgem, kuna te olete teinud Google’i silmis ennast usaldusväärsemaks. Seega pidage enda e-poodi või kodulehte tehes neid kindlasti silmas!

5. Soovid luua tavalist kodulehte või e-poodi

Kui oled otsustanud luua e-poe siis järgmine samm oleks installeerida enda kodulehele külge WooCommerce plugin läbi WordPressi pluginate. WooCommerce aitab teil esmased sammud kergesti ära teha, et saaksite asuda seadistama tähtsamaid asju näiteks transport, arveldus, toodete lisamine jms. Loe lähemalt, kuidas tooteid lisada siit.

Kui WooCommerce on installeeritud või e-poodi ei ole soov luua siis tuleb asuda otsingule enda meelepärase teema jaoks, et kodulehekülg paitaks iga Teie tulevase kliendi silma. Teemade installeerimine käib väga kergelt, kuid selle otsimine võib võtta veidi rohkem aega. Selleks tuleb minna WordPressi teema seadetesse ja vajutada nuppu “Lisa Uus” ja leida endale sobiv.

Kui eelnevad seadistused on tehtud siis on aeg lisada mõned pluginad kodulehele. Meie soovitus oleks lisada järgnevad pluginad:

  1. Yoast SEO
  2. UpdraftPlus
  3. Optimole
  4. WP Rocket
  5. Elementor
  6. Google Analytics

Kui aga ei ole soovi kõike sellega tegeleda, siis on võimalus ka tellida meie poolt pakutav veebilahendus. Pakume kodulehti ja e-poode igas suuruses ettevõtetele. Optimiseerime Teie kodulehe ja samuti pakume ka SEO valmidust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Andify Liitus Dignigyga