Küsige veebilehe omanikult, mis on nende suurim õudusunenägu ja mingi osa ilmselt vastavad “Aeglane koduleht”. Meile kirjutatakse tihti, et koduleht on aeglane, aga uurime siis, kuidas seda parandada.
Miks on minu WordPressi sait nii aeglane?
Ja kuidas on laadimisajaga – kui kiire peaks mu veebisait tegelikult olema?
Õige vastus ajab nad tavaliselt hulluks, sest … see sõltub!
Oleme kõik nõus, et tänapäeval pole meil mingeid vabandusi: soovitav laadimisaeg, milleni kõik veebisaidid peaksid jõudma, et paremaks asetada, on teada – ja jah, arvasite õigesti – see ei tohiks kunagi ületada 3 sekundit.
Kuid seda arvu mõjutavad paljud tegurid.
Koduleht võib olla aeglane mitmetel põhjustel. Selles artiklis tutvume WordPressi saidi lehekiiruse optimeerimise saladustega ja selle mõõtmisega. Näeme ka 8 kõige levinumat viga, mis põhjustavad aeglast laadimisaega, ja kuidas neid parandada.
Enne kui asume teadmiste juurde, lubage meil end tutvustada. Omame 7 aastat wordpressi kogemust ja meie soov on anda uus hoog sisse kodulehtedele ja anda igale ettevõttele võimalus tellida taskukohase hinnaga endale kiiresti leitav(SEO sõbralik), moderne ja kiire veebileht. Meie teenused leiad siit.
MIS ON VEEBLEHE IDEAALNE LAADIMISE AEG?
Laadimisaeg on mõõdik, mis kirjeldab, kui kaua konkreetse veebilehe laadimine tervikuna võtab. See protsess sisaldab HTML-i, aga ka kõiki CSS-i koode, skripte, pilte ja kolmandate osapoolte ressursse, mida leiate veebisaidilt.
Laadimisaja saame määratleda ajavahemikuna hetkest, mil kasutaja lehele navigeerima hakkab, kuni kogu selle lehe sisu on laaditud. Aeglane on koduleht juba siis, kui see laeb kogu sisu ära 7-10 sekundiga.
See on fakt, et ideaalis peaks esitusleht laadima vähem kui kahe sekundiga. See kehtib eriti mobiililehtede kohta, mis kannatavad pika laadimisaja tõttu kõige rohkem.
2018. aasta oli esimene mobiiltelefonide aasta: märtsis teatas Google, et nad on valmis üle minema mobiilseadmetele mõeldud indekseerimisele. Veebisaidi sisu mobiilne versioon on nüüd indekseerimise ja järjestamise keskmes.
Google 2018 värskendatud uuringu kohaselt on mobiilse sihtlehe keskmine täislaadimisaeg langenud seitsme sekundi võrra (22-lt 2017. aastal 15-le sekundile 2018. aastal). See on endiselt tegelikult väga aeglane.
See peaks olema hea uudis, kas pole? Noh, tegelikult mitte
Google leidis, et enam kui 53% külastustest katkestatakse, kui mobiilisaidi laadimiseks kulub kauem kui kolm sekundit. See muudab mobiilse konversioonimäära madalamaks kui lauaarvuti:
Kui lehe laadimisaeg on sekundi asemel seitse sekundit, suureneb mobiilisaidi külastaja põrgatamise tõenäosus 113%. Sarnaselt langeb lehel olevate elementide – teksti, pealkirjade, piltide – arv 400-lt 6000-le, langeb konversiooni määra tõenäosus 95%.
Samuti peame piltidele pöörama tähelepanu. Google’i andmetel oli 2018. aasta alguses 79% veebilehtedest üle 1 MB, 53% üle 2 MB ja murettekitav 23% üle 4 MB.
Pikad laadimisajad koos paisutatud lehesuurustega on veebi jõudluse tõelised vaenlased.
Nüüd keskendume laadimisajale. Aeglane leht on nüüdsest minevik.
Laadimisaja lahkamine
Laadimisaeg ei ole lihtne mõõdik, ainulaadne number, mis kõik ütleb.
Ideaalne 2-sekundine laadimisaeg, mille me eelmises lõigus määratlesime, on sündmuste jada lõpptulemus.
Lehe avamisel (kuna klõpsasite lingil, sisestasite brauseris URL-i või laadisite lehe uuesti), käivitate rea toiminguid, mis toimuvad veebisaidi taustal.
Te ei pruugi seda märgata (eriti kui veebisait on ülikiire), kuid selles protsessis osaleb umbes 20 toimingut:
Kõik need erinevad toimingud võtavad aega: need kõik aitavad kaasa lehe lõplikule laadimisajale.
Saame need toimingud rühmitada nelja tüüpi sündmusteks:
- Taotlus: see juhtub enne HTTP-päringu serverile saatmist (see on hetk, mida nimetatakse “navigeerimise alguseks”)
- Vastus: see on päringu saatmise aeg veebibrauserisse ja veebiserveri vastuse saamine
- Ehitamine: see on aeg, mida veebibrauser vajab serverilt taotletud andmete töötlemiseks ja lehe loomiseks
- Render: see on aeg, mida brauser vajab otsingu tulemuste kuvamiseks ekraanil (onLoad)
Sündmuselt 1 sündmusele 4 liikumiseks kuluv aeg on laadimisaeg. Kõik kiirustesti tööriistad hõlmavad neid sündmusi laadimisaja arvutamisel.
Enamik kiirustööriistu läheb isegi kaugemale ja ütleb teile, mis juhtub pärast onLoadi.
Tavaliselt lisavad nad mõõdiku nimega Täielikult laaditud, mis sisaldab tegevusi, mis käivitatakse pärast põhilehe täielikku laadimist ja 2 sekundi jooksul pole võrgutegevust toimunud.
Laadimisaeg võib tunduda lihtne number, kuid nagu nüüd näha, on alla 2 sekundi püsimine tõeline takistusrada!
Mida rohkem on teie lehtedel rikkalikult elemente (CSS ja JavaScripti), mille brauser peab alla laadima ja parsima, seda raskem on jooksu hea ajaga võita. 😉
MIS ON KÕIGE TÄPSEM KIIRUSE TESTIMISE TÖÖRIIST?
Nüüd, kui teate teooriat selle kohta, mis peitub laadimisaja taga, peate seda harjutama ja mõõtma. 🙂 Aeglane koduleht on meie igaühe õudusunenägu.
Kiiruskatse tööriistade vahel on palju valikuid ja enamik neist on täiesti tasuta. Need on meie seitse lemmikvalikut:
Kõik need tööriistad võimaldavad teil põhjalikult analüüsida oma veebi toimivust. Need pakuvad laadimisaega sekundites ja palju erinevaid soovitusi jõudlusprobleemide lahendamiseks. Aeglane leht on kohe-kohe minevik.
Miks erinevad kiirustööriistad tagastavad erinevad laadimisajad?
Üks esimesi asju, mida inimesed saidi kiiruse mõõtmisel erinevate tööriistadega jälgivad, on erinevad tulemused.
See ei tähenda, et üks tööriist on õige ja teine vale: nad võivad kasutada ainult erinevaid soovituste komplekte, asukohti ja mõnikord ka mõõdikuid.
Usaldusväärse laadimisaja hindamise parim tava on luua saidi kiiruse võrdlusalus erinevate tööriistade abil.
Kõige usaldusväärsemad tööriistad on need, mis annavad numbreid, mitte ainult skooriga kujutatud üldised soovitused.
Pidage meeles, et kiirus on ainus mõõdik, mis loeb tegelikku jõudlust. Teie tegelikud külastajad ega Google ei näe teie veebisaidi hinnet kunagi. Tegelikult võtab Google SEO jaoks arvesse ainult teie veebisaidi laadimisaega.
Kõik muud soovitused, mida näete enamiku kiirustööriistade kohta, on kasulikud teie saidi toimivuse valupunktide leidmiseks: kuid kui need ei tule koos sekundites mõõdetud reaalse laadimisajaga, on teie kiiruse hindamine puudulik.
Miks Google Analytics pole täpne kiiruse testimise tööriist?
Kuigi Google Analytics on tõenäoliselt kõige populaarsem platvorm saidi toimivuse jälgimiseks, ei ole see teie saidi tegeliku kiiruse hindamiseks parim valik.
Selle ebatäpsuse põhjus seisneb selles, et Google Analyticsi määratletud lehe laadimisaeg pärineb teie saidi kogu lehevaatamiste valimist.
See tähendab, et GA poolt arvutatud kiirus esindab vaid käputäit teie lehevaatamisi: see pole täielik pilt, sest valim ei sisalda teie lehtede tegeliku kiiruse hindamiseks piisavalt andmeid.
8 VIGA, MIDA TEETE, MIS TEEVAD LAADIMSIKIIRUSELE HAIGET
Siinkohal peaksite teadma kõike laadimisaja ja selle mõõtmise kohta.
Viimane punkt, mida näeme, on tagasivaade levinumatele vigadele, mida inimesed oma WordPressi saitidel teevad, mis lõpuks mõjutavad nende kiirust.
1. Teie lehtede staatilisi ressursse ei salvestata vahemälus
Staatilised ressursid on iga veebisaidi tuum: pildid, HTML, CSS ja JavaScripti failid on selleks, et muuta teie lehed kasutatavaks, tõhusaks ja atraktiivseks.
Kuid need võivad kiiresti muutuda veebi jõudluseks koormaks, kui te neid vahemällu ei pane.
Esimene meetod nende kiiremaks laadimiseks on vahemällu salvestamine. Teie WordPressi saidi jaoks on mitu tasuta ja esmaklassilist vahemälulahendust.
WP Rocket on üks parimaid vahemälu pistikprogramme: see paneb teie saidi kohe pärast selle installimist valguskiirusel töötama.
Samuti on olemas ka teisi, tasuta pistikprogramme, mõned neist on:
2. HTML-, CSS- ja JS-faile ei vähendata
Minimeerimine on koodide optimeerimise oluline tehnika. Igal WordPressi saidil on sellest kasu.
Kui rakendate oma saidil minimeerimist, eemaldate HTML-, CSS- ja JavaScripti failide mittevajalikud osad (nt read, kommentaarid või tühikud lähtekoodist) ja muudate need “kompaktsemaks”.
Kuna see toiming vähendab teie failide suurust, aitab see kaasa ka teie saidi laadimisaja pikenemisele.
Värske veebi toimivuse parimate tavade kohta tehtud SEMrushi uuringu kohaselt oli nende analüüsitud 150 000 veebisaidist ainult 32% JavaScripti ja CSS-faile minimeerinud.
WP Rocket, W3 Total Cache, Fast Velocity Minify annavad teile võimaluse oma faile ühe klõpsuga minimeerida.
Sõltuvalt kasutatava teema või pistikprogrammide koodist ei ole 100% CSS / JS-failidest *alati* minifitseeritavad. Mõnikord on vaja mõned neist protsessist välja jätta.
3. GZIP-i tihendamine ei tööta
Teine põhiline koodi optimeerimise tehnika, mida peaksite oma saidil rakendama, on GZIP-pakkimine.
GZIP on tasuta algoritm, mis tihendab CSS-, JS- ja HTML-faile kiiresti ja vähendab nende suurust.
Lõpptulemus on lihtne: kui teie kood tihendatakse, laaditakse see palju kiiremini.
Seda tihendust kasutatakse serveri poolel: et mõista, kas teie sait seda kasutab, peaksite selle kontrollima oma hostiga
4. Teie saidil on liiga palju HTTP ümbersuunamisi
Teie veebisait ei ole tavaliselt staatiline üksus: see kasvab ja muutub vananedes.
Seetõttu on selle ülesehituse korras hoidmine teie veebisaidi tervise seisukohalt väga oluline.
Kui lehed vananevad, ilmuvad uued tehnoloogiad või muudetakse kasutajaliidest, kipuvad lehtede ümbersuunamised tõenäoliselt kogunema, tekitades ümbersuunamisahelaid.
Mida rohkem linke teie sait suunab, seda kauem peab kasutaja soovitud lehele jõudmist ootama.
Täpsema teabe saamiseks sihtlehe ümbersuunamise vältimiseks vaadake GTMetrixi selgitust.
5. Te ei optimeeri oma pilte täiuslikult
Piltide optimeerimine on kibekiire teema kõigile inimestele, kes tegelevad veebi jõudluse optimeerimisega.
Kuid selle eest pole võimalik pääseda: kui peate oma saidile pilte üles laadima, peavad need olema kiireks laadimiseks ideaalselt optimeeritud.
Kui saaksime teile anda 3 olulist näpunäidet teie piltide laadimise suurendamiseks, oleksid need järgmised:
- vähendada nende kaalu
- muutke nende suurust vastavalt teie lehtede tegelikule suurusele
- kasutage opimiseeritud formaate – webp
- rakendage skript LazyLoading
Meie poolt soovitatud pistikprogrammid oleks:
6. Valisite odava hostimise pakkuja
“Tasuta” või “odav” kõlab hostimisteenusest rääkides tõeliselt ahvatlev, kuid teie veebisait ei tänagi teid, kui kiusatusele järele annate. Hea ja eduka veebisaidi haldamiseks on hea hosting pakkuja valida.
Odava hostimiskavaga kaasnevad tavaliselt palju piiranguid, mis lõppkokkuvõttes teie saidile haiget teevad või kohustavad teid varsti üle minema kõrgemale plaanile.
Piiratud salvestuspiirang, väike ribalaius, turbeprobleemid või üldine ebastabiilsus on vaid mõned miinustest, mis võivad tekkida, kui loodate odavale hostimisteenusele.
On tõsi, et hostimispakkumised on turul üsna suured ja otsuse tegemine võib olla keeruline: saate valida jagatud, hallatud, VPS-i või spetsiaalse hostimise vahel.
Seda silmas pidades pidage meeles, et hostimisteenuse valimine ainult selle hinna põhjal on halb võimalus.
Lisaks teenuse maksumusele peaks teie valik põhinema muudel asjakohastel teguritel, näiteks:
- Ettevõtte maine
- Funktsioonid (nt HTTP / 2)
- Riistvara
- Skaleeritavus
Meie poolt soovitatav teenusepakkuja:
7. Kasutate endiselt vananenud PHP-versiooni
WordPress kasutab serveripoolse kodeerimiskeelena PHP-d.
PHP on arenev kood ja see võib loota pika väljaandmisajaloo juurde, mis pärineb 1995. aastast.
6.detsembril 2018 ilmus PHP 7.3: peate veenduma, et teie veebisait ei kasuta vananenud PHP versiooni.
Miks nii?
Mida tõhusamat PHP-versiooni kasutate, seda kiirem on teie veebisait.
Kui värskendate uusimale PHP tugiversioonile, mis on 3–4 korda kiirem kui vanemad versioonid, saab teie sait sellest kasu.
Boonuspunktina garanteerib uuendatud PHP-versioon teie veebisaidile tugevama kaitse, mis teenib kasu uusimatest turvaelementidest.
8. Te ei kontrolli regulaarselt oma veebisaidi kiirust
Kui teate, kuidas seda teha, peate seda tegema!
Kiirtestimine pole asi, mida tasub ära unustada: see on hea tava, mida peate korrapäraste ajavahemike järel (isegi iga päev, kui sageli oma koodiga tegelete, lisate uusi pistikprogramme või täpsemaid funktsioone).
Seega aitab kiiruse korrapärane mõõtmine märgata toimivusprobleeme ja need enne Google’i nägemist lahendada ning teie saiti karistada. 😉
Võtame kokku
Lehekiiruse optimeerimine WordPressi jaoks pole nii keeruline, kui tundub, kuid see nõuab kindlasti väga täpsete sammude ja palju visadust. Kui kõik see tundub, aga keeruline, siis ära karda meiega ühendust võtta. Konsultatsioon on tasuta. Arutame läbi ja teeme koos teie kodulehe kiiremaks – [email protected]
Nüüd, kui teate rohkem laadimisajast, mis on kõige täpsemad kiirustesti tööriistad ja milliseid vigu peaksite vältima, on hea alustada oma veebilehe kiiruse optimeerimisest!
Parema jala alustamiseks hankige kohe eelnevalt mainitud pistikprogrammid ja parandage laadimisaega vaid mõne klikiga!
Milliseid ressursse kasutate oma veebisaidi kiiruse testimiseks? Kas soovite jagada muid nippe laadimisaja kiirendamiseks? Andke meile kommentaarides teada!